Spotkanie wigilijne w Tułowicach


              W dniu 18 grudnia 2015r. w Sali Widowiskowej Tułowickiego Ośrodka Kultury odbyło się uroczyste Spotkanie Wigilijne dla osób samotnych i starszych z terenu naszej Gminy organizowane przez Wójta Gminy Tułowice, Ośrodek Pomocy Społecznej i Tułowicki Ośrodek Kultury. Przy organizacji wigilii brali również udział Szkolni Wolontariusze „Klub Ośmiu” z Gminnego Zespołu Szkół w Tułowicach.
Przy wspólnym świątecznym stole zasiadły osoby starsze i samotne w towarzystwie Wójta Gminy Tułowice, Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Tułowicach,  Księdza Proboszcza oraz Księży.
            Magii spotkaniu dodały występy uczniów z Gminnego Zespołu Szkół w Tułowicach. Dzieci przedstawiły tradycyjne jasełka bożonarodzeniowe. Uroczyste spotkanie Wigilijne rozpoczęło się od wspólnej modlitwy, którą poprowadził Ksiądz Proboszcz. Następnie wszyscy uczestnicy spotkania połamali się opłatkiem składając sobie serdeczne życzenia, pełne ciepła i życzliwości. Wspólne Świętowanie umilił występ Zespołu Szydłowianki. Wspólnie z Zespołem uczestnicy Wigilii śpiewali tradycyjne Polskie Kolędy.

Dzięki życzliwości i hojności sponsora, Kopalni Odkrywkowych Surowców Drogowych w Niemodlinie, uczestnicy spotkania otrzymali paczki świąteczne oraz drobne prezenciki w postaci "Aniołków i Reniferków" przygotowanych przez uczniów Gminnego Zespołu Szkół w Tułowicach.

Wieczór Wigilijny to niezwykły wieczór. Dzięki wspólnej Wieczerzy, osoby Samotne, choć przez chwilę, mogły poczuć się mniej samotnymi, zapomnieć o zmartwieniach dnia codziennego i spędzić czas wśród osób życzliwych, którym los drugiego Człowieka nigdy nie był i nie będzie obojętnym.


IMG_20151218_141202.jpeg IMG_20151218_134122.jpeg IMG_20151218_130528.jpeg IMG_20151218_130429.jpeg