Wizyta Członka Zarządu Województwa Opolskiego - pana Tomasza Kostusia.


W dniu 1 października br , na zaproszenie Wójta Gminy Andrzeja Wesołowskiego i Przewodniczącego Rady Gminy Frédérica Coppin w posiedzeniu Rady Gminy Tułowice, uczestniczył Członek Zarządu Województwa Opolskiego Pan Tomasz Kostuś.

W swoim wystąpieniu przedstawiciel Zarządu Województwa Opolskiego nawiązał do planów związanych z przebudową drogi wojewódzkiej 405 relacji Niemodlin – Tułowice oraz przedstawił harmonogram prac dotyczących modernizacji linii kolejowej Opole – Nysa ze szczególnym uwzględnieniem sprawy przystanku kolejowego w Goszczowicach. W przedmiotowej sprawie Wójt Gminy Tułowice oraz pani Małgorzata Pasierbek od początku trwania obecnej kadencji interweniują do władz Województwa Opolskiego oraz Polskiej  Kolei Państwowej.

Mówił również o tym, iż Zarząd Województwa odpowiada za rozwój regionalny, rozdział środków przeznaczonych na poprawę i modernizację infrastruktury drogowej, kolejowej, ochronę zdrowia, rewitalizację oraz całą sferę związaną z ochroną środowiska jak również poprawą konkurencyjności naszej gospodarki.

Na zakończenie podziękował za zaproszenie. Jak powiedział, "w Gminie Tułowice był po raz pierwszy ale ma nadzieję że nie po raz ostatni".


DSC_0051.jpeg DSC_0052.jpeg
DSC_0053.jpeg DSC_0054.jpeg