1 sierpnia 80.Tour de Pologne przejedzie przez Gminę Tułowice


Tour de Pologne 2023.jpeg


80 Tour de Pologne.png


We wtorek 1 sierpnia podczas 4 etapu ze Strzelina do  Opola liczącego 199,0 km, rozpędzony peleton jubileuszowego 80 Tour de Pologne przejedzie przez Tułowice. Około godziny 14:47 od strony Tułowic Małych, pierwszy raz w historii Tułowic, kolarze ze światowej czołówki reprezentujący 24 zespoły przejadą głównymi ulicami naszej miejscowości. Już dziś zapraszamy nie tylko fanów kolarstwa, ale wszystkich mieszkańców na trasę etapu, by wziąć udział w tym niezwykłym  sportowym święcie i swoim dopingiem wesprzeć  wszystkich zawodników.

Jednocześnie bardzo prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przejazdu peletonu i pojedynczych zawodników oraz stosowanie się do poleceń służb porządkowych. Zachowajmy szczególną ostrożność i nie wchodźmy na jezdnię przed wjazdem peletonu. Trasę zabezpieczać będą Policja oraz nasze jednostki OSP.

Prosimy, aby osoby, znajdujące się od godz. 14.00 do 15.30 na ulicach Porcelanowej,  1 Maja i Kościuszki, stosowały się do poleceń służb zabezpieczenia.

Należy pamiętać, że  peleton to nie tylko kolarze, lecz także samochody ekip zabezpieczenia technicznego, stacji TV, itp.

Trasa na terenie naszej gminy przedstawia się następująco: wjazd peletonu od strony Niemodlina do Tułowic Małych , dalej prosto do Tułowic , wjazd ul. Porcelanową prosto w kierunku Korfantowa. Meta tego etapu w Opolu , kolarze na mecie finiszować będą około godziny 16.30


80 Tour de Pologne - etap IV.png 80 Tour de Pologne - orientacyjny czas przejazdu.png