Dożynki 2020


30 sierpnia w kościele parafialnym pw. Świętego Rocha w Tułowicach odbyła się msza święta dożynkowa z podziękowaniem za tegoroczne plony. We mszy wzięli udział przedstawiciele wszystkich sołectw, którzy w tym roku wyjątkowo nie wyplatali koron dożynkowych, a tworzyli jedynie ozdobne snopki. Jedyną koronę stworzyło Sołectwo Goszczowice, które miało być gospodarzem tegorocznych obchodów Święta Plonów, niestety epidemia koronawirusa pokrzyżowała również i te plany. Obok korony żniwnej i snopków w kościele stanął także kosz pełen warzyw i owoców ofiarowany przez tułowickich działkowców.

Tradycyjnie msza rozpoczęła się od przekazania chleba wypieczonego z mąki zrobionej z tegorocznych zbóż, na ręce Księdza Proboszcza Norberta Niestroja. W uroczystości wzięli udział Burmistrz Tułowic Pan Andrzej Wesołowski z małżonką, radni Rady Miejskiej w Tułowicach oraz sołtysi.

W związku z epidemią koronawirusa tegoroczne obchody dożynkowe nie miały części artystycznej zatem mając nadzieję, że sytuacja epidemiczna ulegnie zmianie, zapraszamy na przyszłoroczne Dożynki Gminno – Parafialne do Goszczowic.