Plac budowy obwodnicy Niemodlina przekazany wykonawcy


17 lipca konsorcjum firm Mota – Engil Central Europe S.A. Kraków oraz Himmel i Papesch z Opola weszło na plac budowy obwodnicy Niemodlina dzięki uzyskaniu ostatniego niezbędnego Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej.

Obwodnica będzie miała długość 11,5 km i ominie Niemodlin po południowej i wschodniej stronie. Trasa będzie się rozpoczynać przed Brzęczkowicami i wepnie się do obecnego przebiegu drogi krajowej nr 46 przed autostradą A4 i węzłem Prądy tuż za Sosnówką. Zakończenie prac budowlanych zaplanowano na koniec 2021 roku ich koszt ma wynieść prawie 270 milionów złotych.

Pierwsze utrudnienia dla kierowców rozpoczną się już w sierpniu bieżącego roku, gdy po załatwieniu wszystkich formalności na plac budowy wkroczą saperzy by sprawdzić teren a następnie ruszą pierwsze prace przygotowawcze czyli osnowa geodezyjna i wycinka drzew.

Zgodnie z projektem trasa obwodnicy będzie poprowadzona tuż za wyjazdem z Tułowic Małych w kierunku Niemodlina. To właśnie w tym miejscu zostanie usytuowany węzeł Niemodlin, dzięki któremu mieszkańcy naszej gminy będą mogli szybciej dostać się do Opola całkowicie omijając Niemodlin.


Obwodnica Niemodlina.jpeg