Dni Tułowic - 25.05-26.05.2019 r.


Dni Tułowic niestety już za nami więc czas na podsumowanie i wyczekiwane zdjęcia.

W tym roku Dni Tułowic obchodzone były 25 – 26 maja. W sobotę po raz pierwszy odbył się festyn przy pałacu. Całe rodziny mogły wziąć udział w zabawach i warsztatach historycznych takich jak: strzelanie z łuku, polowanie na niedźwiedzia, strzelanie z kuszy wypiek podpłomyków oraz czerpanie papieru. Bardzo ciekawym wydarzeniem były pokazy konne Szwadronu Przysiecz przy pałacu a następnie w Stajni Pod Zamkiem oraz warsztaty fechtunku i warsztaty na drewnianym koniu.

Wielbiciele muzyki myśliwskiej mogli wziąć udział w XXIV Opolskim Konkursie Sygnalistów Myśliwskich, w którym na zakończenie puchary i dyplomy wręczali Pan Poseł Tomasz Kostuś, Pan Burmistrz Andrzej Wesołowski, Pan Przewodniczący Rady Miejskiej Frédéric Coppin oraz Pan Radny Krzysztof Ptak. .

Dla wielbicieli sportowych wrażeń obchody Dni Tułowic, oferowały szeroki wybór wydarzeń w postaci zawodów wędkarskich, turnieju mini piłki ręcznej oraz drugiego Tułowickiego Biegu Miejskiego, w którym startowały dzieci i młodzież.

Jak co roku obchody Dni Tułowic swoimi występami uświetniły dzieci z naszego przedszkola, z Publicznej Szkoły Podstawowej oraz wokaliści i zespoły zumby działające przy Tułowickim Ośrodku Kultury. Gromkie brawa zebrały również Panie z Zespołu Tanecznego SENIORITAS działającego przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Niemodlinie.

Gwiazdą wieczoru w tym roku był Zespół Piersi, który w rytm swoich przebojów porwał zebranych do świetnej zabawy.

Dziękujemy wszystkim za udział w tegorocznych obchodach święta całej gminy i serdecznie zapraszamy za rok.