Wykonawca na budowę infrastruktury pieszo - rowerowej wybrany czas na realizację inwestycji


Opolskie - 4 logotypy.png


    31 stycznia Burmistrz Tułowic Andrzej Wesołowski podpisał umowę z firmą ROCON, wykonawcą projektu pn. „Budowa infrastruktury pieszo – rowerowej w powiecie opolskim  - etap II oraz budowa centrum przesiadkowego w Gminie Lewin Brzeski” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

Inwestycja swoim zakresem obejmuje wykonanie ścieżek pieszo - rowerowych z Ligoty Tułowickiej i Tułowic Małych do centrum przesiadkowego przy dworcu PKP w Tułowicach. W ramach zadania zostanie przebudowana istniejąca ścieżka prowadząca z Ligoty Tułowickiej do Tułowic, natomiast odcinek ścieżki od Tułowic Małych do Tułowic zostanie poszerzony i pokryty dywanikiem asfaltowym. Dodatkowo powstaną dwa miejsca odpoczynku podróżnych wyposażone w obiekty małej architektury, a w ramach centrum przesiadkowego przy dworcu powstaną miejsca parkingowe oraz wiata na rowery. Cała trasa utworzonych ścieżek pieszo – rowerowych prowadzić będzie od Ligoty Tułowickiej poprzez ul. Sportową, Morelową, Brzoskwiniową, fragmentem ul. Szkolnej dalej Kościelną, Przedszkolną, Dworcową i Poprzeczną do dworca PKP, następnie wzdłuż ul. Porcelanowej dojdzie do istniejącej ścieżki do Tułowic Małych. Przy sprzyjającej aurze, prace budowlane rozpoczną się jeszcze w lutym.

Na realizację projektu pn. „Budowa infrastruktury pieszo – rowerowej w powiecie opolskim  - etap II oraz budowa centrum przesiadkowego w Gminie Lewin Brzeski” Gmina Tułowice uzyskała dofinansowanie w wysokości 1 417 230,53 zł.


DSC_1384.jpeg

fot. archiwalna