Wigilia 2017


Dnia 18 grudnia 2017 roku w sali widowiskowej Tułowickiego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie wigilijne dla osób samotnych i potrzebujących, zorganizowane przez Wójta Gminy Tułowice Andrzeja Wesołowskiego przy współpracy Ośrodka Pomocy Społecznej, Tułowickiego Ośrodka Kultury oraz Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tułowicach. W towarzystwie przedstawicieli władz Gminy oraz duszpasterzy tut. Parafii, przy wspólnym świątecznym stole zasiadły osoby starsze i samotne.

Uroczystość poprowadzili Wolontariusze „Klub ośmiu” Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tułowicach, a wyjątkowego charakteru spotkania nadał występ dzieci z klasy IIa i IIIa SP. Wspólne Świętowanie umilił występ Zespołu Szydłowianki.

Uczestnicy wspólnie modlili się, składali sobie życzenia dzieląc się opłatkiem, spożyli ciepły wigilijny posiłek i radośnie kolędowali.

Po zakończonym Świętowaniu każdy z uczestników spotkania otrzymał paczkę świąteczną przygotowaną przez sponsora, Kopalnię Odkrywkową Surowców Drogowych w Niemodlinie.

 Mamy nadzieję, że zaproszeni goście przenieśli świąteczny nastrój do swoich domów,  i że w nadchodzący wigilijny wieczór nikt nie będzie czuł się samotny