Apel Burmistrza Tułowic - okres zimowy


       W związku ze zbliżającym się okresem zimowym przypominam mieszkańcom o zachowaniu rozwagi i środków ostrożności, a także zwracaniu uwagi na osoby, które mogą potrzebować pomocy.

Zadbajmy o własne bezpieczeństwo właściwym ubiorem, odpowiednim korzystaniem z kuchenek, grzejników, poprzez zapewnienie drożności przewodów kominowych i wentylacyjnych.

Pomyślmy także o naszych sąsiadach, a szczególnie o osobach samotnych i chorych. Jeśli sami nie możemy udzielić im pomocy, to poinformujmy odpowiednie instytucje: Ośrodek Pomocy Społecznej w Tułowicach (tel. 774600671) lub Urząd Miejski w Tułowicach (tel. 774600143)

Rodzice oraz opiekunowie, zadbajcie o bezpieczeństwo dzieci oraz młodzieży poprzez nadzór miejsc zabaw i spędzania przez nich wolnego czasu, pamiętając o bezwzględnym zakazie wykorzystywania zamarzniętych rzek, stawów czy innych zbiorników wodnych jako ślizgawek.

Właścicielom oraz administratorom nieruchomości przypominam o obowiązkach w zakresie usuwania śniegu i lodu z chodników wzdłuż posesji oraz usuwania nawisów lodowych i warstw śnieżnych z dachów.

Poniżej zamieszczam przydatne informacje:

 

Burmistrz Tułowic

Andrzej Wesołowski