Spartakiada polsko – czeska 2017


Projekt.jpeg

 Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice

       

            W ramach realizacji projektu „Dzięki przyjaźni skazani na sukces” 19 maja na orliku i sali sportowej Gminnego Zespołu Szkół odbyły się zawody sportowe dzieci i młodzieży z Gmin Tułowice i Bělá pod Pradědem. 100 uczestników rywalizowało w konkurencjach przygotowanych przez nauczycieli WF-u, dziewczęta i chłopcy mieli okazję zmierzyć się w rzucie piłką lekarską, biegach czy skoku w dal. Ostatnią konkurencję stanowiły mecze piłki nożnej zarówno męskich jak i żeńskich drużyn. Uczestnicy świetnie razem się bawili udowadniając, że sport łączy narody i stanowi uniwersalny język komunikacji. Po zawodach wszyscy zawodnicy biorący udział w Spartakiadzie otrzymali złote medale, natomiast zwycięscy poszczególnych konkurencji pamiątkowe puchary.

W piątek 26 maja podobne zawody odbędą się w naszej partnerskiej gminie, Tułowice reprezentować będzie grupa 50 dzieci oraz 5 nauczycieli.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.