Szkolenia dla biznesu przed naborami w Partnerstwie Borów Niemodlińskich - 24.01.2017 r.


W marcu/kwietniu 2017 roku Partnerstwo Borów Niemodlińskich ogłosi nabory wniosków o dofinansowanie w ramach realizacji nowej Lokalnej Strategii Rozwoju.

Będą to nabory na ZAKŁADANIE działalności gospodarczej (tzw. premie) oraz na ROZWIJANIE działalności gospodarczej.

W przypadku premii na start można otrzymać dotację 60 000 zł (100% dofinansowania, środki przelewane na konto przed realizacją projektu). W przypadku rozwijania poziom dofinansowania może wynosić nawet 300 000 zł, tj. do 70% kosztów.

Wnioski będzie można składać w zakresie PKD wpisującym się w:

PRZEDSIĘWZIĘCIE 1: PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

wsparcie dla firm z zakresu: wytwarzanie produktów energetycznych z biomasy, łowiectwo, działalność usługowa związana z leśnictwem, wydobywaniem i obróbką surowców mineralnych, produkcją owoców i warzyw, przetwórstwo mleka, produkcja tartaczna oraz szeroko rozumiane stolarstwo i produkcja opakowań drewnianych produkcja cegieł, odlewnictwo żeliwa, działalność zw. z ochroną środowiska (odprowadzanie ścieków, zbieranie odpadów), działalność zw. z projektowaniem zieleni oraz jej utrzymaniem i pielęgnacją, uprawa drzew i krzewów owocowych, jagodowych i orzechów, uprawa winogron na potrzeby win, produkcji i sprzedaży pieczywa, ciast i ciastek, przetwórstwo i sprzedaż owoców i warzyw, przetwórstwo mleka i wyrób serów, produkcja win, piwa, wód mineralnych, produkcja plecionkarska, produkcja ceramiczna, kucie metali, sprzedaż ryb.

PRZEDSIĘWZIĘCIE 2: POKOLENIA

wsparcie na zakładanie i rozwijanie prywatnych żłobków, przedszkoli, domów seniorów oraz rozwój usług opieki nad osobami zależnymi od osób aktywnych zawodowo(rehabilitacja, usługi czasu wolnego)

PRZEDSIĘWZIĘCIE 3: TURYSTYKA W BORACH NIEMODLIŃSKICH

zwiększamy ilość obiektów i usług związanych z obsługą ruchu turystycznego (wsparcie miejsc noclegowych, gastronomii, turystyki aktywnej)

W związku z powyższym, serdecznie zapraszamy na cykl szkoleń otwierających w/w nabory.

Najbliższe szkolenie odbędzie się 24 stycznia 2017 roku, o godz. 17:00 w sali Urzędu Gminy w Tułowicach.

Serdecznie zapraszamy.


Więcej informacji:

Partnerstwo Borów Niemodlińskich

Rynek 52, Niemodlin

tel. 77 4606 351, niemodlinskie@op.pl,

www.boryniemodlinskie.pl